Choď na obsah Choď na menu
 


Bolesť v znamení nebezpečnej krásy

Snažíme sa tváriť, že sa nás to netýka, zatíname zuby a ospravedlňujeme sa pohľadom do zrkadla a vetičkou „ale veď mi to tak pristane“. Už celé storočia ženy trpia kvôli kráse, aby vyzerali príťažlivo, aby sa podriadili diktátu módnych trendov. Čo nám teda škodí?

 

Vysoké podpätky

Vie to každá z nás. Ihličky sú nesmierne sexi. Okrem toho nám pridajú potrebných pár centimetrov, zoštíhľujú nohy a celú postavu. A... muži ich jednoducho milujú (a nás v nich). Ale, podpätky nad desať centimetrov majú neblahý vplyv na naše zdravie – noha sa deformuje, záťaž sa prenáša na kolená a neprirodzené držanie tela spôsobuje bolesti chrbta a krížov. A to je len začiatok problémovej skladačky.

Čo robiť: Nenoste vysoké podpätky každý deň. Ultra-vysoké ihličky si nechávajte na výnimočné príležitosti a skúste si zaobstarať topánočky na dvoj až štvorcentimetrovom opätku, ktoré sú pre chodidlá najvhodnejšie.

Pozor! Čo sa obuvi týka, podľa najnovších výskumov je dlhodobé nosenie žabiek a balerínok dokonca nebezpečnejšie ako nosenie ihličiek. Preto s rozumom, milé dámy.

Korzety

Aj keď časy extrémnych šnurovacích korzetov sú už dávno za nami, v pravidelných intervaloch sa na módne výslnie vracajú a mnohé z nás im už podľahli. Niet sa čo čudovať, korzety dokážu zakryť naozaj veľa. Avšak prílišným sťahovaním si môžete spôsobiť bolesti chrbta, pocity nevoľnosti či priškripnúť si niektoré z nervov.

Čo robiť: Korzet áno, ale s voľným šnurovaním a kúpený na mieru na vašu postavu. Predávajúci vám istotne pomôže pri výbere, aby ste neskôr neľutovali. A nezabúdajte, tehotné ženy od korzetu ruky preč!

Piercing a tetovanie

Zdobenie ženského tela je staré ako ľudské telo samo, a tak nemožno hovoriť o akejsi módnosti či nemódnosti. Niektorí podľahli tomuto trendu natoľko, že je ťažké rozlíšiť, kde končí tetovanie, a kde začína ľudská koža. Iní túžia po malom spestrení a naozajstnej ozdobe tela. Pozor si však treba dávať na zápaly a infekcie spôsobené neodborne vykonanou prácou, rovnako aj na poškodenie nervov a deformáciu zubov (pri piercingu do jazyka).

Čo robiť: Ako pre piercing, tak aj pre tetovanie platí – vždy sa spoliehajte iba na profesionálne štúdiá, v ktorých si môžete byť isté, že dodržiavajú nadštandardné hygienické pravidlá. Niektorí lekári dokonca robia piercingy vo svojich ambulanciách, stačí sa len opýtať.

Dlhé náušnice

Bižutéria je prosto in. Ak si však pozriete dokumentárny film o kmeňoch z dažďových pralesov zistíte, čo dlhodobé nosenie dlhých náušníc môže spôsobiť. Natiahnuté ušné lalôčiky či možné nehody spôsobené zachyteným náušnice o oblečenie sú len špičkou ľadovca.

Čo robiť: Určite by ste dlhé náušnice nemali zo svojho doplnkového šatníka vyradiť, ale platí pravidlo – menej je niekedy viac. Nenoste dlhé náušnice celé dni a ak ich už máte na seba, buďte dva razy taká ostražitá, aby sa vám koniec náušnice nezasekol, napríklad, do zipsu na vetrovke.

 
Úzke nohavice

Nič tak nezvýrazní ženské nohy ako úzke nohavice. Ak patríte medzi tie vyvolené, ktoré si ich nosenie môžu dovoliť, dávajte si pozor na možné komplikácie. Úzke nohavice totiž môžu brániť prietoku krvi a spôsobiť kŕčové žily, ktoré začnú ženské telo trápiť až po niekoľkých rokoch.

Čo robiť: Opäť platí: všetko s mierou. Úzke nohavice môžete nosiť, ale pozor na tie super (super) úzke, v ktorých vyzeráte síce tak neodolateľne, ale vašim nohám naozaj škodia. Striedanie voľných kúskov s úzkymi je najlepším receptom.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.