Choď na obsah Choď na menu
 


Niekoľko rád pre „vzťahových nováčikov“

Niektoré máme za sebou už množstvo vzťahov, v ktorých sme sa toho o mužoch už naučili habadej. Stoja pred nami ako otvorená kniha a my si z nej čítame kapitoly, ktoré už aj tak poznáme naspamäť. Takmer nič nás už nemôže prekvapiť a s každým novým vzťahom sme pripravené na čokoľvek.

 

Existujú medzi nami však aj také ženy, ktoré vo svojom živote nemali príležitosť vyskúšať si fungovanie v dlhodobom vzťahu. V istom smere si ušetrili množstvo nervov a sĺz, no ochudobnili sa o skúsenosť, vďaka ktorej mohli spoznať mužov o čosi lepšie. Práve pre to, aby sme vás milé naše vzťahové začiatočníčky ušetrili od nepríjemných prekvapení a následných sklamaní, pripravili sme si pre vás niekoľko rád, ako fungovať vo vzťahu alebo trochu nadnesene povedané, ako sa vo vzťahu nezblázniť. Vaše duševné zdravie bude spočívať predovšetkým v poznaní mužskej povahy.

Muži nehovoria vždy pravdu

Ak okrem vzťahových nováčikov patríte aj k ľuďom, ktorí si ani len na okamih nepripustia, že by im niekto klamal a v lži nevidia najmenšie opodstatnenie, potom máte problémik navyše. Muži totiž nie vždy hovoria pravdu. Na túto skutočnosť si treba jednoducho zvyknúť, a to predovšetkým v súvislosti so sľubmi, predsavzatiami a inými záväznými prísahami, ktorými si nás ženy snažia udobriť či len tak na rýchlo upokojiť. Čím skôr sa naučíte brať mužské slová s rezervou, tým skôr sa stanete imúnnou voči sklamaniu.

Vo vzťahu nejde vždy všetko po masle

Aj keď obsahy romantických filmov lákajú a pripomínajú ideálnu rozprávku v štýle šťastní až do konca všetkých dní, v reálnom živote, a teda v reálnom vzťahu nejde vždy všetko po masle. Buďte pripravené na hádky, na krízy, na malé rozchody v záchvatoch hnevu a na množstvo slov, ktoré ten druhý vlastne vôbec tak nemyslel. Ak sa nedopracujete k jednému z tisíc, radšej zabudnite na spontánne prekvapenia a bezdôvodne darované kvety.

Zvykajte si hádky

Hádky nie sú len súčasťou bežného života, ale neobchádzajú ani vzťahy. Hádky neznamenajú automaticky nelásku či prejav nenávisti. Veď aj so svojimi priateľkami sa občas pohádate, čo ani zďaleka nesúvisí s nenávisťou. Odborníci dokonca zistili, že hádky okrem utuženia vzťahu posilňujú aj srdce. Dôveryhodnosť druhej výhody konfliktov sme radšej nepreverovali v praxi, no určite by sme si pre istotu zložili ružové okuliare „bezhádkového“ vzťahu.

Nie vždy a všade je chuť na sex

V prípade, že sa na vzťah tešíte aj z dôvodu nepretržitého sexu, netešte sa predčasne, resp. tešte sa len z časti. Nachádzať sa v partnerstve neznamená súložiť dvadsaťštyri hodín denne. Teraz vám sex chýba, pretože ho nemáte dostatok. Sexu sa naozaj nedá prejesť, no nie vždy je na sex chuť.

Pripravte sa na kompromisy

Patríte medzi silné individualistky, ktoré nemajú problém prebiť hlavou múr? „U lala.“ Vo vzťahu môžete mať poriadny problém. Muži totiž nemajú v láske panovačné ženy, neustále si idúce za svojim cieľom. Neobľubujú ani ženy, ktoré majú potrebu ich dirigovať, kázať im a nútiť ich robiť veci podľa nich samotných. Ak naozaj chcete vzťah v dlhšom trvaní, pripravte sa na kompromisy. Bez nich to totiž rozhodne nepôjde. Kompromisy by však určite nemali prichádzať len z vašej strany. Vôľou dohodnúť sa musí oplývať aj váš vyvolený. Predostrite mu to zakaždým, keď sa kompromisy na vašej strane premnožia.

 
Nebude to také ľahké

Byť vo vzťahu nie je ani zďaleka také ľahké ako by sa na prvý pohľad zdalo. Buďte naplno pripravená a zmierená so skutočnosťou, že vám zasiahnu aj do bežného života. Rozmeniac na drobné povedané: atmosféru vo vašom vzťahu budú vnímať všetci naokolo. Uvidia vás kvitnúť šťastím a bude im to jasné. Uvidia vás nervóznu a podráždenú, detto. Nech sa budete akokoľvek snažiť, partnerský vzťah od vášho bežného fungovania jednoducho neoddelíte.

A teraz hor sa na vzťah

Nechali ste sa vystrašiť? Nepoznáte vetu: „Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku.“? Spomínané rady sme vám nepriniesli s úmyslom vystrašiť vás či nebodaj vás odstrašiť. Chceme vás len pripraviť na všetky tienisté stránky, ktoré sú prirodzenou súčasťou vzťahov. Nech vás však teší fakt, že pozitíva neporovnateľne prevládajú.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Tall and Improper Blood Pressure Symptoms

(Abrarleste, 8. 10. 2018 9:42)

Poids est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre coeur bat, il pompe le sang par de vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-naturel-pour-homme-femme/

Depiction of Blood Pressing

(ASutmoomma, 30. 7. 2018 22:00)

Poids est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/prix-dune-boite-de-cialis-en-pharmacie/