Choď na obsah Choď na menu
 


Domáce masky majú hneď niekoľko výhod: v prvom rade sú ľahko dostupné, lebo aj keď nevlastníte veľkú záhradu, väčšinu surovín nakúpite aj v supermarkete či na trhu. V druhom rade, vždy viete, čo do konečného produktu zamiešate, takže sa nemusíte obávať alergickej reakcie na rôznorodé chemikálie ako pri fabrikových maskách. No a nakoniec je to predsa veľká zábava.:D:D ..tak si podme hneď niaké pripraviť!!!

Omladnite s tekvicou!

Zabudnite na tekvicu ako len na krásnu jesennú dekoráciu. Dokáže totiž omnoho viac. V prvom rade by ste sa na ňu mali spoliehať aj ako na vynikajúci zdroj vitamínov, antioxidantov a vody, ktoré pomáhajú bojovať proti starnutiu a vzniku vrások.

Vyskúšajte:

Zmiešajte 2 ČL rozmixovanej tekvice, 1 ČL medu a mlieko podľa potreby. Masku naneste na tvár a nechajte pôsobiť 15 minút. Opláchnite vlažnou vodou.

Obmena: Ak máte mastnejší typ pleti, zameňte mlieko za jablčný ocot.

Kukurica na nezaplatenie

Darmo sa nehovorí o kukurici ako o zlate. Aj keď sa vám možno zdá netypické používať kukuricu ako kozmetický prípravok, len zahoďte predsudky za hlavu a hydratujte svoju pleť!

Vyskúšajte:

Zmixujte spolu polovičku uhorky, zrniečka z jednej uvarenej kukurice a 1 ČL olivového oleja. Naneste na tvár a po 10 minútach zmyte.
Tip: Zázraky dokáže aj kukuričný olej, či kukuričná múčka.

Mrkvička mrkva

Mrkva je nielen bohatá na vitamíny, ale pleť hydratuje, oživí a dodá jej farbu. Je vynikajúca po lete na slnkom unavenú a vysilenú pleť.

Vyskúšajte:

Mrkvu nastrúhajte a rozmixujte s 1 PL medu a 1PL olivového oleja. Naneste na tvár a nechajte pôsobiť aspoň 15 minút.

Obmena: Mrkvu môžete zmiešať s 1 PL tvarohu- vaša pleť získa opálený vzhľad.

Ovocný košík

Jabĺčka takmer na všetko

Jablká sú naozaj univerzálnym ovocím a okrem vynikajúcej chuti sú platné aj v kozmetickom priemysle. Nielenže pokožku zmatní a osvieži, ale dodá jej aj potrebné vitamíny.

Vyskúšajte:

Pokrájajte jablká a uvarte v mlieku. Ešte teplú hmotu naneste na tvár a nechajte pôsobiť, kým neochladne. Maska vašu pleť krásne vypne a vyhladí vrásky.

Tip: Zmiešajte nastrúhané jablká s tvarohom, alebo medom.

Hrozno pre krásnu pleť

Niektorí z nás si jeseň bez oberačky nevedia ani predstaviť. A preto by hrozno nemalo chýbať nielen vo vašom jedálničku, ale ani na pleti. Tá sa vám odvďačí nádherným rozžiarením.

Vyskúšajte:

Roztlačte bobule z jedného hroznového strapca vidličkou, pridajte biely jogurt, ½ ČL citrónovej šťavy, 12 ČL olivového oleja a ½ ČL medu. Po vypracovaní hustej kašičky naneste na tvár a po 10 minútach opláchnite.

Slivky na všetky typy pleti

Antioxidanty obsiahnuté v slivkách pomôžu zbaviť vaše telo, a tým aj pleť, nečistôt. Slivky pomáhajú nielen suchším typom pleti, ale aj normálnej pleti a dokonca aj tej problematickejšej.

Vyskúšajte:

Pre masku na normálnu pleť rozmixujte jednu slivku s 2 ČL medu a jedným vajíčkom. Po pol hodine opláchnite.

Tip: Pre mastnú pleť zmixujte 3 uvarené slivky s 1 ČL mandľového oleja.

 

Brusnice

Okrem protizápalových účinkov sa brusnice môžu pochváliť aj upokojujúcim efektom pre vašu pleť, ktorú jemne dočisťuje a tonizuje. A dámy s problémami s akné ocenia aj hojivé účinky týchto malých zázrakov.

Vyskúšajte:

Vymiešajte na hladkú kašičku za hrsť brusníc, 1 PL nízkotučného jogurtu, 1 PL prírodného medu a trochou brusnicového džúsu (podľa potreby). Nechajte na pleti pôsobiť 10-15 minút a ošetrite ju, ako ste zvyknutá.

Obmena: Miesto brusníc môžete použiť aj čučoriedky, ktoré pomáhajú chrániť pleť pred vonkajšími vplyvmi a stresom.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.